PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446373}

Eksperyment

The Experiment
7,0 59 958
ocen
7,0 10 1 59958
6,0 9
ocen krytyków
Eksperyment
powrót do forum filmu Eksperyment

Film był naprawdę dobry do połowy. W momencie kiedy rozpoczęły się próby gwałtu, śmierć i
bójki film stracił na wartości. Poza tym nie pokazali dlaczego przerwali eksperyment i kto go
tak naprawdę przerwał, bo to moim zdaniem było bardzo ważne. Gra aktorów natomiast była
niesamowita

kalafiorek14

W sumie mogę się z Tobą zgodzić. Tylko jedno "ale": ten film jest inspirowany prawdziwym "eksperymentem" przeprowadzonym przez profesorów z Uniwersytetu Stanford w 1971r. I tam faktycznie zmuszano do kontaktów homoseksualnych... tylko że wówczas prawdziwy eksperyment przerwano. W filmie natomiast przesadzono, zwłaszcza brak reakcji na śmierć jednego z więźniów -to już było przegięcie.

ewappe20

Dokładnie, brakowało mi w filmie prawdziwego zakończenia eksperymentu. Film zyskałby wtedy dużo, dużo więcej.

ocenił(a) film na 5
kalafiorek14

To wszystko było natomiast ukazane w niemieckiej, pierwszej wersji z 2001 roku. I gra aktorska była tam o niebo lepsza.

ocenił(a) film na 5
kalafiorek14

Dla mnie również brakło prawdziwego zakończenia, bo tak naprawdę to ten film sobie leciał, leciał, no fajnie, że leciał i się skończył. Tak po prostu się skończył... Był dobry, całkiem dobra gra aktorska, momentami scenarzysta przeginał, ale to nic w porównaniu z tym, że film po prostu pod koniec rozczarował brakiem zakończenia.

ocenił(a) film na 9
kalafiorek14

Wg mnie ważne były jedynie zachowania ludzi, to do czego jesteśmy zdolni w ekstremalnych sytuacjach. Kwestia kto tym kierował nie ma wg mnie znaczenia.
Pod koniec wyjaśniono,że eksperyment był nielegalny,a uczestnicy powiedzieli,że będą zeznawać. To wyjaśnia brak czerwonej lampki, gdy łamano zasady. W końcu przerwali ,bo przestraszyli się,że uczestnicy się pozabijają. Poza tym zwróćcie uwagę,że strażnik w autobusie ogląda czek- eksperyment od początku miał mieć inne zasady niż jakim je przedstawiono uczestnikom (doszedł to tego więzień.gdy zobaczył kamerę w "rurze" ( ;)) )gdzie go zamknięto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones