PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446373}

Eksperyment

The Experiment
7,0 59 986
ocen
7,0 10 1 59986
6,0 9
ocen krytyków
Eksperyment
powrót do forum filmu Eksperyment

[SPOILER ALERT] ...jak Brody siedzi na Whitakerze i zadaje mu, specjalnie policzyłem, 14 zamaszystych sierpowych prosto w twarz, a ten po chwili wstaje jak gdyby nigdy nic, a jedyny ślad na jego twarzy to rozbita warga, co najmniej jakby dostał przez przypadek łokciem podczas gry w kosza... Ta scena doskonale obrazuje jak bardzo trzyma się kupy cała końcówka.

Zarówno niemiecki jak i amerykański "Eksperyment" to mogły być naprawdę dobre filmy, gdyby nie końcowe 20 minut. Zdecydowanie przesadzili i jedni i drudzy.

ocenił(a) film na 8
Mikez

Zgadza się, ale to już detal Ja uważam że film i tak jest bardzo dobry. Tylko szczerze mówiąc nie wierzę żeby ludzie po paru dniach zamienili się w prymitywne małpy tylko z powodu odizolowania ich od świata. To miałoby może sens gdyby nie wiedzieli ile taka sytuacja potrwa, ale to przecież tylko 14dni. No chyba że bezrobotni amerykanie tak mają, może i tak.
Tak czy owak 8/10 się należy, nie rozczarowałem się. Mimo że nie uważam żeby coś takiego miało miejsce wśród normalnych ludzi, to jednak ciekawe są takie tematy. Polecam też książkę "Pod kopułą" S. Kinga dla zainteresowanych

ocenił(a) film na 5
ponurykaznodzieja

W tym rzecz, że w rzeczywistości uczestnicy tego eksperymentu zamienili się, w jak to nazwałeś, "prymitywne małpy". Obyło się to oczywiście bez mordowania czy wyjątkowej brutalności, jak w obu filmach, ale studenci odgrywający rolę strażników upokarzali pozostałych członków eksperymentu. Czy nie jest to wystarczająco przerażający fakt, żeby można było na jego podstawie nakręcić dość wierny prawdziwym wydarzeniom film, który i tak byłby wstrząsający? Trzeba było kręcić te przesadzone końcówki, które całym obrazom odbierają realizm?

Jak wpiszesz w google "Stanford Prison Experiment" to trafisz na link (chyba pierwszy), który opisuje dokładnie cały eksperyment, ten prawdziwy.

Mikez

http://www.prisonexp.org/polski/ tu jest opisany eksperyment krok po krou

ocenił(a) film na 5
aryst

Brody ciosu nie ma faktycznie ha ha, no ale w końcu to nie Mike Tyson obejrzałem film wraz z żoną i co tu dużo pisać szału nie ma.nasza ocena 5\10, a Withaker swoimi minami doprowadzał nas do szału jeśli ktoś oglądał niemiecki oryginał to tego filmu nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones