PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869425}

Jestem twój

Ich bin dein Mensch
6,2 1 119
ocen
6,2 10 1 1119
Jestem twój
powrót do forum filmu Jestem twój

Film jest w kategorii komedia romantyczna /sci-fi, zwiastun i opis też mogą sugerować taki film.
Jednak moim zdaniem jest to bardziej film obyczajowy z elementami sci-fi (android).
Podobała mi się gra głównej bohaterki i że nie wybrano do niej jakiejś plastikowej piękności, ale normalnie wyglądającą kobietę w wieku mocno średnim (aktorka ma bodajże 48 lat), Dan Stevens w roli androida idealnego. Swoją drogą, nie wiedziałam, że tak dobrze zna niemiecki, mówił z akcentem, ale wypowiadał kwestie szybko i widać, że nie wyuczył się ich jedynie na pamięć, ale wiedział co mówił (w wywiadach też raczej sobodnie posługuje się tym językiem).
Sam film nie jest może arcydziełem, ale oglądało mi się go przyjemnie, były zabawne sytuacje (czy dialogi), ale i takie pozwalające na pytania "czym jest człowieczeństwo, szczęście, miłość", "czym różnimy się od maszyn", "jak różne mamy oczekiwania od partnera".

ocenił(a) film na 7
abigail_

Dlaczego zawsze trzeba zastrzegać "film nie jest arcydziełem, ale...."?
Niech fani arcydzieł się tłumaczą "filmu nie da się oglądać, jest nudny, ciężki, zagmatwany i nadęty, ale..."

Dramat

Nie zastrzegam "zawsze", że jakiś film nie jest arcydziełem, ale w tym konkretnym przypadku to zrobiłam, bo takie było moje odczucie po obejrzeniu.

Jeszcze co do samego filmu to podczas oglądania bawiły mnie niektóre sytuacje, w kilku momentach się wzruszyłam, bo był, paradoksalnie mimo tematu, bardzo życiowy. Chociażby wątek ojca z demecją. Także scena ze stadem jeleni i łani poruszająca w swojej prostocie.
A na drugi dzień "chodził" za mną, przypominały mi się różne sceny, które po seansie nabrały innego sensu.
Po obejrzeniu pomyślałam "był ok", a właśnie na drugi dzień doceniłam go bardziej.
Na pewno obejrzę go kiedyś jeszcze raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones