PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011975}
6,3 1 240
ocen
6,3 10 1 1240
6,5 11
ocen krytyków
Love Lies Bleeding
powrót do forum filmu Love Lies Bleeding
ocenił(a) film na 6
dubbelvla

Boi się Pan konkurencji?

stickykey

chociaż dobrze, że tatuaży nie ma, teraz spostrzegłem, to na plus

ocenił(a) film na 8
dubbelvla

Hej geniuszu, łap definicję.

Mięsień (łac. musculus) – kurczliwy narząd, jeden ze strukturalnych i funkcjonalnych elementów narządu ruchu, stanowiący jego element czynny. Występuje u wyższych bezkręgowców i u kręgowców. Jego kształt i budowa zależy od roli pełnionej w organizmie.

Mięśnie zbudowane są z tkanki mięśniowej. Połączone z elementami szkieletu, w wyniku skurczów mięśniowych kurczą się i rozkurczają, powodując ruchy poszczególnych elementów szkieletu względem siebie. Źródłem energii, z którego korzysta mięsień, jest zmagazynowany w nim glikogen lub glukoza dostarczona przez krew. Działanie mięśni uzależnione jest od oporu stawianego przez szkielet (hydrostatyczny lub twardy).

Liczba mięśni człowieka jest określana na 300–500, nie licząc mięśni przywłosowych. Wg Eislera mięśni szkieletowych jest 329, oprócz 49 mięśni poprzecznie prążkowanych trzew i narządów zmysłów. U mężczyzn mięśnie stanowią około 65-80% masy ciała, a u kobiet około 60-65% niższe wartości świadczą, że w organizmie przeważa tkanka tłuszczowa i woda.

TLDR: Kobiety, podobnie jak inne kręgowce, mają mięśnie.

To dziwne, że dziwi cię kobieta z mięśniami. Zakładam, że dotarłeś w szkole do zajęć z biologii :3 

HerrDecadens

przecież wiesz w jakim kontekście było to napisane, po co chciałbyś/abyś mnie obrazić ? ;-)

dubbelvla

Nikt nie pytał o zdanie starych zapuszczonych dziadów

cinnamon666

źle tam napisałem wcześniej to, że nie ma tatuaży to nie plus, to nie ma kolejnego minusa :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones